Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Małżeństwo odkażało spirytus

Data publikacji 16.01.2009

Policjanci zlikwidowali w małej wsi w gminie Szadek linię do produkcji spirytusu. W pomieszczeniach gospodarczych miał miejsce nielegalny proceder - odkażanie alkoholu. Zatrzymane zostały dwie osoby. Policjanci zabezpieczyli także kilka tysięcy litrów alkoholu. Zarzuty dotyczą wyrobów spirytusowych wartości nie mniejszej niż 328.000 złotych.

Funkcjonariusze w Szadku zlikwidowali odkażalnię zanieczyszczonego spirytusu mieszczącą się w zabudowaniach gospodarczych w jednej z pobliskich miejscowości. Policjanci zabezpieczyli 4 tysiące litrów spirytusu etylowego w plastikowych butelkach o pojemności 5 litrów, 5 zbiorników z tworzywa sztucznego o pojemności tysiąca litrów z niewielkimi ilościami alkoholu, 23 pojemniki plastikowe o pojemności 30 litrów oraz prawie 300 pustych butelek o pojemności 1 litra.

Stróże prawa zabezpieczyli również linię służącą do odkażania spirytusu, na którą składały się filtry węglowe i celulozowe oraz oprzyrządowanie. Na posesji policjanci zatrzymali 40-letnią kobietę i jej 48-letniego męża. Oboje najprawdopodobniej usłyszą zarzuty posiadania wyrobów spirytusowych o wartości nie mniejszej niż 328 tys. złotych, których ilość i wartość wskazują na ich przeznaczenie do działalności gospodarczej oraz odkażania alkoholu etylowego w sposób osłabiający działanie środka skażającego w ilości nie mniejszej niż 5 tys. litrów, czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu.

Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 i przepadek zarekwirowanego mienia oraz kara grzywny.

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony