Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wsiadł za kierownicę cudzego auta, został zatrzymany

27-latek trafił do policyjnego aresztu, po tym jak próbował ukraść dostawczego mercedesa. Właściciel auta zauważył intruza za kierownicą swojego samochodu przez okno mieszkania. Szarpiących się mężczyzn rozdzielili policjanci. Teraz Sylwestrowi T. grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 21.00 patrolujący miasto policjanci zauważyli na jednej z braniewskich ulic szarpiących się dwóch mężczyzn. W pobliżu stał samochód dostawczy mercedes, w którym od strony kierowcy były otwarte drzwi. Policjanci interweniowali.
Jeden z mężczyzn tłumaczył się, że przed kilkoma minutami zaparkował swojego busa na poboczu drogi, po czym poszedł do mieszkania. Auta nie zamknął na klucz, ponieważ zajechał do domu dosłownie na chwilę. Po kilku minutach właściciel mercedesa zobaczył przez okno, że ktoś siedzi za kierownicą jego auta. Natychmiast wybiegł z domu, podbiegł do samochodu, po czym wyciągnął zza kierownicy intruza, który próbował uruchomić pojazd.
Policjanci zatrzymali 27-letniego Sylwestra T. mieszkańca gm. Braniewo. Jak się okazało, mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Spędził noc w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu Sylwestrowi T. przedstawiono zarzut usiłowania kradzieży samochodu. W trakcie przesłuchania 27-latek przyznał się do zarzuconego mu czynu.

Powrót na górę strony