Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzali kredyty, którymi spłacali kredyty

Data publikacji 16.01.2009

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym przez oleśnickich policjantów. Para jest podejrzana o wyłudzenia kredytów gotówkowych z różnych instytucji finansowych. Sprawcy posługiwali się sfałszowanymi dokumentami. Straty powstałe w wyniku przestępczego procederu szacuje się na kwotę co najmniej 200 tys. zł. Teraz za oszustwa i wyłudzenia zatrzymanym grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci w Oleśnicy prowadząc czynności w sprawie usiłowań i wyłudzeń kredytów zatrzymali 59- letnią kobietę i 60- letniego mężczyznę, podejrzanych o oszustwa kredytowe. Sprawcy wyłudzali kredyty gotówkowe rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych w różnych instytucjach finansowych, posługując się sfałszowanymi dokumentami o zatrudnieniu i zarobkach. Dokumenty wystawiane były na jedną z firm działających na terenie gminy Twardogóra, podczas gdy kobieta utrzymywała się z emerytury, a mężczyzna jest bezrobotny.

Straty powstałe w wyniku działalności oszustów szacuje się na kwotę nie mniejszą niż 200 tys. złotych. W mieszkaniach podejrzanych policjanci znaleźli dokumentację i pieczątkę, potwierdzające przestępczy proceder. Sprawcy, pieniądze z kolejnych wyłudzonych kredytów przeznaczali m.in. na spłatę wcześniejszych, również nielegalnie zaciągniętych.

Aktualnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym czy podejrzani nie mają na koncie jeszcze innych wyłudzeń. Nie wykluczają również kolejnych zatrzymań, tym bardziej, że podejrzewają już kolejną osobę o udział w tych oszustwach kredytowych. Zatrzymani za przestępstwa, których dopuścili odpowiedzą przed sądem. Za oszustwa kredytowe grozi im teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony