Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował pod wpływem narkotyków

Data publikacji 16.01.2009

Policjanci z Sokołowa Podlaskiego zatrzymali 19-latka, który kierował autem pod wpływem narkotyków. Środki odurzające przewoził również w swoim samochodzie. Teraz odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem narkotyków, ich posiadanie i przekroczenie prędkości.

Wczoraj po godz. 13.00 na trasie Sokołów Podlaski – Repki, w rejonie miejscowości Karlusin, patrol Policji z Sokołowa Podlaskiego, wyposażony w wideoradar, zatrzymał do kontroli drogowej renault lagunę. Samochód prowadził 19-letni kierowca, który we wrześniu 2008 r. zdał egzamin na prawo jazdy. Policjanci sprawdzili dokumenty uprawniające do jazdy i przedstawili zatrzymanemu kierowcy zarejestrowany film, będący dowodem, że młody kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h. Kierowca przyznał się do przewinienia. Jednak rozmowa i zachowanie mężczyzny wzbudziły niepokój policjantów . Kierowca był nerwowy i nadpobudliwy. Mundurowi, podejrzewając, że może on być pod wpływem narkotyków, użyli narkotestu. Jak się okazało wynik badania był pozytywny - kierowca był pod wpływem środka odurzającego.
Policjanci przeprowadzili również kontrolę samochodu, który prowadził 19-letni mieszkaniec Repek. W samochodzie znaleźli torebki z białym proszkiem. Późniejsze badania wykazały, że była to amfetamina w ilości 0,63 grama.
Niebawem zatrzymany kierowca odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem narkotyków, ich posiadanie i przekroczenie prędkości.
 

Powrót na górę strony