Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pięciu mężczyzn okradało tiry

Data publikacji 16.01.2009

Tomaszowscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która okradła tiry i garaże. Łupem przestępców padały radioodtwarzacze, radia CB, olej napędowy a także inne elementy wyposażenia. Funkcjonariusze zatrzymali pięciu mężczyzn, którym przedstawiono 42 zarzuty. Za kradzieże z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Rozbita przez policjantów grupa działała od wakacji głównie w powiecie tomaszowskim. 7 stycznia kryminalni z tomaszowskiej komendy zatrzymali trzech sprawców włamania do samochodów ciężarowych, do których doszło na ulicy Wąwalskiej. Sprawcy ukradli radioodtwarzacze, radia CB oraz olej napędowy. Część skradzionego sprzętu została odzyskana.

Na podstawie zebranego materiału policjanci ustalili, iż przestępczy proceder tej grupy nie kończy się na okradzionych tirach. Do trzech pierwszych podejrzanych w wieku od 20 do 23 lat dołączyli ich dwaj wspólnicy w wieku 21 i 22 lat. Są mieszkańcami Tomaszowa. Cała piątka od wakacji ubiegłego roku włamywała się i kradła na terenie powiatu tomaszowskiego. Podejrzanych interesowały głownie auta a szczególności ich wyposażenie.

Funkcjonariusze ustalili, iż zatrzymani mają na swym koncie również włamania do garaży, skąd kradli elektronarzędzia. Podczas przeszukania u starszego z zatrzymanych policjanci znaleźli środki odurzające. Zarzuty dotyczą 42 czynów. Policjanci odzyskali przedmioty o wartości co najmniej 10 tys. zł.

Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Powrót na górę strony