Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa napadająca na staruszki

Data publikacji 16.01.2009

W ciągu kilku kolejnych dni policjanci z Łodzi zatrzymali 5 osób podejrzewanych o napady na starsze kobiety. Ofiary typowane były w bankach, gdy pobierały gotówkę. Sprawcy śledzili je, a następnie w dogodnym momencie napadali i okradali. Dwie osoby zostały już tymczasowo aresztowane. Wszystkim podejrzanym grozi kara do 12 lat więzienia.

W ostatnich miesiącach ubiegłego roku miało miejsce kilka napadów na starsze kobiety. We wszystkich przypadkach okoliczności były podobne. Kobiety pobierały z banków gotówkę i w drodze do domu zostawały napadnięte i okradzione. Kryminalni z komendy miejskiej i I-go komisariatu Policji w Łodzi pracowali nad wykryciem sprawców. Powołana została specjalna grupa operacyjna do rozpracowania tej sprawy. Policjanci znając środowisko przestępcze wytypowali kilkanaście osób, które mogły mieć związek z napadami.

Funkcjonariusze szczególnie przyglądali się 28-letniemu Danielowi O. mieszkańcowi Łodzi. Szybko okazało się, że słusznie. 11 stycznia 2009 roku ok. godz. 21:15 obserwowany mężczyzna w przejściu podziemnym dla pieszych napadł na 73-letnią kobietę i ukradł jej torebkę. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Pozwoliło to na połączenie wielu faktów. Na podstawie materiału dowodowego 13 stycznia 2009 roku sąd aresztował go tymczasowo na trzy miesiące.

Następnego dnia zostały zatrzymane kolejne dwie osoby działające w grupie. W ręce stróżów prawa wpadł brat zatrzymanego wcześniej mężczyzny - Dariusz O. oraz 22-letnia mieszkanka Łodzi. Dalsze czynności w tej sprawie umożliwiły zatrzymanie kolejnych dwóch osób z tej grupy przestępczej. Dzisiaj z samego rana policjanci zatrzymali kolejnych podejrzanych - mieszkańców Łodzi - 25-letni mężczyzna i 22-letnia kobieta. Policjanci przypuszczają, że dokonali oni w różnym składzie osobowym co najmniej kilkunastu takich napadów.

Trwa analiza wszystkich podobnych napadów. Sprawa jest rozwojowa i przewidywane są zatrzymania kolejnych osób. Sprawcom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony