Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny autokar z GPS

Data publikacji 16.01.2009

Zbliżający się okres ferii zimowych to czas wzmożonego ruchu na drogach, spowodowany głównie wyjazdami do ośrodków wypoczynkowych. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych udających się na ferie zimowe autokarami Wydział Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie wspólnie z Fundacją "Razem Bezpieczniej" rozpoczął już dzisiaj pilotażowy program pod nazwą "Bezpieczny autokar z GPS".

Celem programu jest poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży korzystających z autokarowego środka transportu.

W związku z tym Policja Zachodniopomorska będzie udostępniać urządzenie GPS o nazwie TRIMTRAC dla firmy przewozowej. Przy użyciu urządzeń GPS możliwa będzie lokalizacja autokarów przewożących dzieci, miejsc postoju oraz czasu pracy kierowcy. Każdy zainteresowany rodzic będzie mógł za pośrednictwem strony internetowej www.ruchdrogowy.pl na bieżąco śledzić trasę przemieszczania się autokaru.

Program uzyskał akceptację Zachodniopomorskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Szczecinie.W przypadku spełnienia oczekiwanych założeń programu podczas trwania ferii zimowych, akcja zostanie wprowadzona przed sezonem letnim. Policja od ZWRBRD otrzyma 5 urządzeń GPS. Do akcji zostaną także włączone firmy zajmujące się przewozem osób.

Dzisiaj rano z ul. Wawrzyniaka 7 w Szczecinie wyjechały 3 autokary, którymi dzieci ze szkoły podstawowej "Nasza Szkoła" udały na wycieczkę do oceanarium w Stralsundzie. Jeden z nich jako pierwszy został wyposażony w urządzenie GPS. W trakcie kontroli autokaru rodzicom i opiekunom rozdano ulotki z informacją o akcji.

Powrót na górę strony