Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie kobiecie

Data publikacji 17.01.2009

Dzięki dociekliwości służby dyżurnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze nie doszło do tragedii. Policjanci uratowali życie kobiecie, która próbowała popełnić samobójstwo.

15 stycznia 2009 roku około godziny 22.25 na numer alarmowy jeleniogórskiej policji zadzwoniła kobieta z prośbą o pomoc. Rozmówczyni oświadczyła, że chciała popełnić samobójstwo i w tym celu połknęła dużą dawkę leków. Dzwoniąca miała bełkotliwą mowę i przyspieszony oddech. Kiedy policjantka poprosiła ją o podanie danych osobowych i adresu, kobieta natychmiast się rozłączyła. Funkcjonariusze jednak ustalili jej adres zamieszkania. Oficer dyżurny natychmiast skierował tam patrol policji oraz powiadomił Pogotowie Ratunkowe i Straż Pożarną.

Po przybyciu na miejsce policjanci stwierdzili, że zza drzwi mieszkania dobiegają odgłosy osoby, która ma trudności z oddychaniem. W związku z tym, że istniało zagrożenia dla jej życia, policjanci weszli do mieszkania wybijając szybę w oknie. W środku zastali leżącą na łóżku kobietę, która skarżyła się na ból w klatce piersiowej. Potwierdziła, że połknęła dużą dawkę leków, które popiła alkoholem. Niedoszła samobójczyni trafiła do szpitala.

Powrót na górę strony