Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy zabójstwa w Pabianicach

Data publikacji 18.01.2009

15 stycznia w godzinach rannych policjanci zatrzymali 49-letniego mężczyznę podejrzewanego o zamordowanie kobiety. Dwa dni później w ręce funkcjonariuszy wpadł 23-letni wspólnik sprawcy. Zabójcom 58-letniej pabianiczanki grozi dożywocie.

Do tragedii doszło w nocy z 14 na 15 stycznia przy ul. Powstańców Warszawy. Sekcja wykazała, że przyczyną zgonu 58-latki było wykrwawienie. Jak ustalono, ofiara była konkubiną 49-latka. Kobieta lubiła alkohol i często go spożywała razem ze swoim partnerem. Tak było również feralnej nocy. W mieszkaniu mężczyzny do późna trwała libacja alkoholowa. Pomiędzy jej uczestnikami doszło do sprzeczki. W pewnym momencie 49-latek chwycił nóż i wbił go w szyję swojej towarzyszki. Ubraną w piżamę ofiarę mężczyźni wywlekli z mieszkania i pozostawili na chodniku kilkadziesiąt metrów od posesji. Potem gospodarz wrócił do domu i położył się spać, jakby nic się nie stało. Jego wspólnik uciekł.

Około godz. 5:00 rano zakrwawione zwłoki zauważyła przechodząca ulicą kobieta. Zaalarmowano policję. Kryminalni szybko ustalili sprawcę i znaleźli narzędzie zbrodni. 49-letni pabianiczanin został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Był pijany, miał dwa promile alkoholu w organizmie. 16 stycznia, po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzut zabójstwa. Decyzją Sądu Rejonowego w Pabianicach zabójca został tymczasowo aresztowany. 17 stycznia kryminalni zatrzymali drugiego ze sprawców - 23-letniego pabianiczanina. Mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwieje, zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut współudziału w zabójstwie. Przygotowywany jest wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

Obu sprawcom grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Sprawę prowadzą śledczy z pabianickiej komendy.

Powrót na górę strony