Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze do samochodów w potrzasku

Data publikacji 18.01.2009

Policjanci z Sekcji Kryminalnej KMP i Komisariatu I Policji w Lublinie zatrzymali trzech podejrzanych o liczne włamania do samochodów i kradzieże mienia o łącznej wartości 60 tys. złotych. Policjanci apelują do wszystkich właścicieli pojazdów, by nie pozostawiać wartościowych przedmiotów w samochodzie bez opieki.

Pierwszy wpadł 19-letni Daniel G. mieszkaniec Starego Miasta, który był już wcześniej zatrzymywany i karany za kradzieże i włamania. Kryminalni udowodnili mu łącznie włamania do 11 samochodów osobowych, które parkowane były na terenie Starego Miasta oraz ulicy Lubartowskiej. Jego łupem padały przedmioty pozostawione w samochodach m.in. telefony komórkowe, nawigacje satelitarne, laptopy, radioodtwarzacze, CB radia, pieniądze w gotówce, a nawet biżuteria. Z ustaleń policjantów wynika, że przedmioty zbywał na lubelskich targowiskach. Policjanci ustalają te osoby, które będą odpowiadać za paserstwo. Daniel G. przyznał się do winy i złożył szczegółowe wyjaśnienia. Oświadczył, że zmusiła go do tego ciężka sytuacja materialna. Z uwagi na to, że podejrzany jest recydywistą i grozi mu wysoka kara pozbawienia wolności do lat 10, został skierowany do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd aresztował go na okres trzech miesięcy.

Dwaj inni mieszkańcy Starego Miasta będą również odpowiadać za kradzieże z włamaniem do samochodów. W ich przypadku prokurator zastosował dozory policyjne. Policjanci z Komisariatu I Policji w Lublinie udowodnili im włamania do dwóch samochodów, gdzie straty sięgają ponad 15 tys. złotych. Na ulicy Rybnej 7 stycznia br. włamali się do osobowego Lexusa skąd skradli torebkę damską, w której były pieniądze (Euro), karty bankomatowe, prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Straty obywatelki Ukrainy sięgnęły ponad 14 tyś złotych. Kilka dni później włamali się do osobowego VW, z którego ukradli torebkę znajdującą się na tylnym siedzeniu. W tym przypadku mieszkanka Lublina straciła ponad 1100 złotych.

Obaj podejrzani 18-letni Sylwester G. i 19-letni Artur K. trafili przed oblicze prokuratora, który zastosował wobec nich dozory policyjne. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

Apelujemy do wszystkich właścicieli pojazdów, by nie pozostawiać przedmiotów wartościowych w samochodzie bez opieki. Jak wynika z wyjaśnień podejrzanych, to właśnie widok pozostawionych cennych przedmiotów prowokował ich do popełniania tych przestępstw. Zachowujmy się rozsądnie.

Powrót na górę strony