Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca kradzieży puszki WOŚP

Data publikacji 18.01.2009

Kryminalni z Koszalina zatrzymali czterech młodych mężczyzn, którzy dokonali kilku kradzieży na terenie miasta. Jeden z nich tydzień temu ukradł puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dwaj siedemnastolatkowie i dwaj szesnastolatkowie najczęściej wykorzystywali nieuwagę mieszkańców bloków. Do trzech mieszkań na parterze weszli przez uchylone drzwi balkonowe bądź okna. Zabierali  wartościowe rzeczy i pieniądze. Sprzęt sprzedawali, a gotówką się dzielili. Podczas przeszukania ich miejsc zamieszkania kryminalni znaleźli telefony komórkowe,  odtwarzacz mp3 i aparat cyfrowy. Przedmioty te pochodziły z dokonanych przez nich kradzieży. Teraz sprzęt wróci do swoich właścicieli. Oprócz tego jeden z chłopców, 16-letni Artur M., włamał się do dwóch mieszkań, z których zabrał przenośny komputer i pieniądze. To on tydzień temu wyrwał wolontariuszkom puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Sam wskazał policjantom miejsce jej ukrycia. W puszce było około 90 złotych,  które chłopak zabrał dla siebie.

Ponadto okazało się, że dwaj szesnastolatkowie decyzją sądu zostali umieszczeni w ośrodku wychowawczym za wcześniej popełnione czyny karalne. Uciekli z niego i wrócili do Koszalina.

Dwaj siedemnastolatkowie staną przed sądem. Za kradzieże i paserstwa kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawą ich młodszych kolegów ponownie zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Powrót na górę strony