Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki ukryte w gazowej butli

Data publikacji 19.01.2009

Hurtowe ilości narkotyków o wartości ponad 70 tys. zł. znaleźli policjanci z Trzcianki. Ukryte były w specjalnie skonstruowanej gazowej butli. Informacje zebrane przez policjantów wskazywały, że narkotyki mogły trafiać do miejscowych szkół. Dwoje zatrzymanych dilerów - Paweł D. i Marta P. trafiło do aresztu. Za handel narkotykami grozi im kara do 10 lat więzienia.

Amfetaminę, marihuanę, haszysz i tabletki ekstazy w hurtowej ilości znaleźli policjanci z Trzcianki. W piwnicy Pawła D. kryminalni zabezpieczyli specjalnie skonstruowaną butlę gazową, w której ukryte były narkotyki. Ich wartość rynkowa przekracza 70 tys. zł. Funkcjonariusze, którzy zajmują się tą sprawą zabezpieczyli także gotówkę i samochód o łącznej wartości 36 tys. zł.

Detektywi z Trzcianki od pewnego czasu gromadzili informacje o osobach podejrzewanych o handel narkotykami. Jedna z informacji wskazywała, że narkotyki trafiały w ręce uczniów miejscowej szkoły. Rozprowadzał je zdaniem policjantów siedemnastolatek, a zaopatrywał się u 20-letniej Marty P. Gdy policjanci sprawdzili powiązania kobiety okazało się, że była ona częstą klientką Pawła D. Działania policyjnych detektywów doprowadziły do rozbicia grupy handlarzy. Paweł D. i Marta P. trafili do aresztu.

Za posiadanie narkotyków i handel środkami odurzającymi grozi kara do 10 lat więzienia.
 

Powrót na górę strony