Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwe odnalezienie

Data publikacji 19.01.2009

Świętokrzyscy policjanci poszukiwali 82-letniego mężczyzny, który rano wyszedł z domu i do godzin popołudniowych nie powrócił. W działaniach poszukiwawczych brało udział ponad 30 policjantów z psami tropiącymi, kilku strażaków, kilkunastu mieszkańców wsi i rodzina. W nocy grupa poszukiwawcza odnalazła zaginionego.

Wczoraj po południu 56-letnia mieszkanka Mikołowic zgłosiła Policji zaginięcie 82-letniego ojca. Mężczyzna, nic nikomu nie mówiąc, wyszedł rano z domu i do chwili zgłoszenia nie wrócił. Ponieważ 82-latek cierpiał na zaniki pamięci, rodzina zdecydowała się zawiadomić Policję, gdyż ich poszukiwania „na własną rękę” nie przyniosły efektów. Policjanci od razu przystąpili do poszukiwań. Stróże prawa wraz ze strażakami i sąsiadami zaginionego całe popołudnie i wieczór przeczesywali okoliczne lasy, pola i zabudowania. Tuż przed godziną 23.00 starszy mężczyzna został odnaleziony przez policjantów na skraju lasu ok. 4 km od miejsca zamieszkania. 82-latek leżał na śniegu, był przytomny, lecz bardzo wyziębiony i skrajnie wyczerpany. Wezwana na miejsce karetka pogotowia natychmiast przewiozła mężczyznę do szpitala. Obecnie jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Z pierwszych policyjnych ustaleń wynika, że 82-latek wyszedł z domu, stracił orientację w terenie i nie był w stanie odnaleźć drogi powrotnej.
Przypominamy, że zaginięcie bliskiej osoby to przede wszystkim tragedia dla rodziny. To wyczekiwanie, tęsknota, niepokój i strach przed najgorszym. Dlatego Policja świętokrzyska apeluje o większą opiekę nad ludźmi starszymi. Trwają zimowe mroźne chłody i każde zaginięcie (szczególnie w terenie leśnym) może się zakończyć wyziębieniem, a nawet śmiercią. Starsi ludzie często wychodzą sami z domu, nic nikomu nie mówiąc. Nie pozostawiajmy ich samych. Zawsze niech towarzyszy im opiekun, w miarę możliwości dajmy im telefon, by w razie zaginięcia mogły się z nami skontaktować. Pamiętajmy, by miały przy sobie kartkę z umieszczonym nazwiskiem i miejscem zamieszkania oraz numerem telefonu do najbliższej rodziny.
 

Powrót na górę strony