Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ferie bez narkotyków

Data publikacji 19.01.2009

Zachodniopomorscy policjanci tuż przed feriami przeprowadzili działania wymierzone w handlarzy narkotyków. Zatrzymali 15 osób, które posiadały duże ilości środków odurzających. W sumie zabezpieczyli ponad 1,2 kilograma marihuany, 400 gramów amfetaminy, 2 sztuki broni gazowej i inne przedmioty świadczące o przestępczej działalności zatrzymanych. Do tej pory 4 osoby trafiły już do aresztu.

Przed feriami szczecińscy i świdwińscy kryminalni przeprowadzili działania wymierzone w osoby zajmujące się handlem narkotykami. Ich efektem jest zatrzymanie 15 osób.

Pierwsza realizacja sprawy miała miejsce w czwartkowe popołudnie. Szczecińscy kryminalni nad sprawą pracowali od dłuższego czasu. Zebrany przez policjantów materiał i poczynione ustalenia pozwoliły na wkroczenie do kilku miejsc na terenie Szczecina i pobliskich miejscowości. Efektem tych działań było zatrzymanie 13 osób.

W czasie zatrzymań oraz w trakcie przeszukania mundurowi zabezpieczyli prawie 400 gramów amfetaminy, 60 gramów suszu roślinnego, 8 krzewów konopi indyjskich. Ponadto odnaleźli 2 sztuki broni gazowej oraz tzw. bongo służące do palenia marihuany. Do tego zabezpieczyli kilkadziesiąt telefonów komórkowych oraz pieniądze na poczet przyszłych kar.

Kolejne zatrzymanie miało miejsce w sobotę w powiecie świdwińskim. Tutaj kryminalni zatrzymali do kontroli samochód. W aucie było dwóch mężczyzn. Podczas przeszukania policjanci znaleźli ponad 1,1 kilograma marihuany. Narkotyki zabezpieczono, a mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Przez cały weekend policjanci wspólnie z prokuratorami pracowali nad tymi sprawami. Do tej pory 4 osoby trafiły do aresztu. Wobec zatrzymanych zastosowano także poręczenia majątkowe oraz policyjne dozory.

Dzięki takim działaniom zachodniopomorskiej Policji tuż przed feriami na rynek nie trafią znaczne ilości narkotyków.

 

Film Ferie bez narkotyków


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Ferie bez narkotyków (format flv - rozmiar 3.61 MB)

Powrót na górę strony