Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy z przemytu

Data publikacji 19.01.2009

Policjanci z Tarczyna wspólnie z funkcjonariuszami izby celnej zabezpieczyli ponad 400 paczek papierosów pochodzących z przemytu. Funkcjonariusze zatrzymali 47-letniego Andranika B. obywatela Armenii, który handlował nielegalnym towarem na targowisku w Tarczynie.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej otrzymali informację, że na miejskim targowisku w Tarczynie mężczyzna handluje papierosami z przemytu. Nawiązali współpracę z funkcjonariuszami izby celnej w Warszawie. Sprawdzając zebrane informacje funkcjonariusze dotarli do stoiska mieszczącego się na targowisku.

W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 400 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, których wartość rynkowa wynosiła 2740 zł. Policjanci zatrzymali mężczyznę handlującego nielegalnym towarem.

47-letni Andranik B. obywatel Armenii został przewieziony do piaseczyńskiej komendy. Zatrzymany mężczyzna odpowie za popełnienie wykroczenia karno-skarbowego. Pamiętajmy, przestępstwa gospodarcze naruszają interesy wszystkich uczestników obrotu gospodarczego (przedsiębiorców i konsumentów), a także godzą w instytucje finansów publicznych.
 

Powrót na górę strony