Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawcę zabójstwa

Data publikacji 19.01.2009

Policjanci zatrzymali 59-letniego mężczyznę oraz jego 49-letnią konkubinę, którzy związani byli ze sprawą śmierci 37-letniego mężczyzny. Do zabójstwa brata konkubiny przyznał się zatrzymany mężczyzna. Za zabójstwo grozi mu kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego więzienia.

Dyżurny bytowskiej komendy w sobotę wieczorem odebrał zgłoszenie, że w jednym z domów w Nowych Hutach umiera ranny mężczyzna. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji oraz pogotowie. Kiedy na miejsce dotarła karetka pogotowia, mężczyzna już nie żył. Lekarz stwierdził zgon 37-letniego mężczyzny.

Na ciele zmarłego, w okolicy brzucha, widniała rana kłuta. W domu policjanci zastali też 59-letniego właściciela domu oraz jego 49-letnią konkubinę, siostrę zmarłego. Oboje zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu.

Policjanci ustalili, że 37-letni mężczyzna przyjechał do swojej siostry w odwiedziny. Razem pili alkohol i właśnie podczas tej „libacji” doszło do sprzeczki pomiędzy 59-letnim Zbigniewem C., a bratem jego konkubiny. Zbigniew C. poszedł do kuchni i wziął nóż, którym dźgnął w brzuch mężczyznę. 37-latek niedługo potem zmarł.

Trwające ponad dobę intensywne czynności policjantów doprowadziły do zebrania dowodów, dzięki którym Zbigniewowi C. przedstawiono zarzut zabójstwa. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu. Dzisiaj zostanie przesłuchany przez prokuratora.

Za zabójstwo grozi kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony