Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy rozboju wpadli w ręce policjantów

Data publikacji 19.01.2009

Funkcjonariusze z komisariatu w Wyrzysku, w powiecie pilskim, zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Łobżenica. Mężczyźni podejrzani są o dokonanie rozboju. Za popełnione przestępstwo sprawcom grozi kara do 12 więzienia.

W minioną sobotę w miejscowości Marynka do jadących rowerami 20- i 13-latka podjechał samochód ford fiesta. Z pojazdu wysiadło dwóch mężczyzn, którzy siłą zatrzymali rowerzystów. Sprawcy zażądali wydania telefonów komórkowych oraz pieniędzy, a gdy napadnięci odmówili, zostali dotkliwie pobici. Napastnicy przeszukali odzież rowerzystów i ukradli latarkę oraz kurtkę, a w niej pieniądze w kwocie 100 zł. Po wszystkim sprawcy odjechali.

Pokrzywdzeni o całym zdarzeniu zawiadomili wyrzyskich policjantów na drugi dzień. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do zbierania informacji oraz typowania potencjalnych sprawców napadu. Żmudna praca operacyjna przyniosła efekt. Już w kilka godzin po uzyskaniu informacji o pobiciu i kradzieży policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Łobżenica. Obaj, 21- oraz 20-latek, przyznali się do dokonania rozboju. Udało się również odzyskać skradzioną kurtkę, latarkę oraz pieniądze.

Jeden z zatrzymanych sprawców, 21-letni mieszkaniec gminy Łobżenica, był wcześniej notowany przez Policję, między innymi za kradzież. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet do 12 lat więzienia.

Powrót na górę strony