Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rodzeństwo pobiło mężczyznę

Data publikacji 19.01.2009

Rodzeństwo trafiło do policyjnego aresztu pod zarzutem pobicia 58-letniego mieszkańca Krosna. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

Do pobicia doszło w miniony piątek, kilkanaście minut po godz. 18, na dworcu autobusowym w Krośnie. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że po wyjściu z baru 58-letni mieszkaniec Krosna został zaatakowany przez dwóch młodych mężczyzn i kobietę. Napastnicy przewrócili pokrzywdzonego na ziemię, bili i kopali go po całym ciele. Wszystko odbywało się na oczach przebywających w pobliżu ludzi. Niestety, dopiero po dłuższym czasie jeden z nich zareagował i pomógł napadniętemu. Przebieg całego zdarzenia zarejestrowała zamontowana na dworcu kamera miejskiego monitoringu.

Na widok funkcjonariuszy sprawcy uciekli przez tory kolejowe. Dysponując ich rysopisami, policjanci ustalili, że kobietą biorąca udział w pobiciu jest 19-letnia krośnianka. Została ona zatrzymana w miejscu zamieszkania. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jej organizmie prawie 0,5 promila alkoholu.

Kilkanaście minut po jej zatrzymaniu do komendy przyszedł jej nietrzeźwy 23-letni brat, który oświadczył, że to on został pobity przez 58-latka. Badanie na alkomacie wykazało, że ma ok. 1,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany. W czasie szamotaniny, pokrzywdzony stracił telefon komórkowy. Nie był jednak w stanie stwierdzić, czy komórka wypadła mu z kieszeni, czy też została skradziona. Okazało się, że telefon miała w domu zatrzymana 19-latka.
Trwają czynności mające na celu ustalenie tożsamości trzeciego napastnika oraz dokładnych okoliczności całego zajścia. Od ich wyników uzależniona będzie ostateczna kwalifikacja prawna czynu i treść zarzutów, które usłyszą podejrzani.

Wstępnie rodzeństwu zarzucono udział w pobiciu, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
 

Powrót na górę strony