Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa dilerów

Data publikacji 19.01.2009

Policjanci z Łodzi zatrzymali cztery osoby handlujące heroiną. Narkotyki, o czarnorynkowej wartość blisko 300 tys. zł., trafiały głównie na rynek w Łodzi i Warszawie. Zatrzymana kobieta usłyszała zarzut wprowadzania narkotyków do obrotu. Dwaj kolejni zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani, a trzeciego z nich objęto dozorem policyjnym. Policjanci przewidują kolejne zatrzymania.

Policjanci z sekcji do walki z przestępczością narkotykową komendy miejskiej Policji w Łodzi od kilku miesięcy rozpracowywali grupę handlarzy heroiną. W jej skład wchodziła 21-letnia kobieta i trzech mężczyzn w wieku 23, 25 i 31 lat (mieszkańcy Łodzi). Z ustaleń wynikało, że narkotyki trafiały na rynek w Łodzi i Warszawie. Kiedy operacyjni dysponowali już wystarczającymi dowodami i mieli pewność, że kobieta pojechała do stolicy po kolejną partię narkotyku, postanowili ją zatrzymać. 8 stycznia br. niczego nie podejrzewająca 21-latka wracając z Warszawy, wysiadła z pociągu na dworcu Łódź-Widzew, wtedy też została „powitana” przez policjantów. W torebce miała 100 gramów heroiny. Zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie jej zarzutów wprowadzenia do obrotu 390 gramów tego narkotyku.

Tydzień później, 16 stycznia po godzinie 18:00 operacyjni czekali na pozostałych członków grupy, którzy po „towar” pojechali do Warszawy wypożyczonym z wypożyczalni samochodem. Gdy samochód wjechał do Łodzi został zatrzymany. W ręce stróżów prawa wpadło trzech mężczyzn. Usiłowali rozsypać i wyrzucić narkotyk, ale szybka reakcja policjantów uniemożliwiła im pozbycie się dowodów. Zabezpieczono przy nich blisko 50 gramów heroiny i 0,16 grama marihuany.

Z policyjnych ustaleń wynika, że dwaj pasażerowie zajmowali się handlem a 31- letni mężczyzna pomagał w przestępczym procederze jako kierowca. Ponieważ w chwili zatrzymania znajdował się pod wpływem środków odurzających przedstawiono mu zarzuty z art. 178a KK oraz pomocnictwa w handlu narkotykami. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Pozostałym dwóm zatrzymanym przedstawiono zarzuty wprowadzenia do obrotu 900 gramów heroiny. Dzisiaj sąd tymczasowo aresztował ich na trzy miesiące.

Z zebranego materiału dowodowego wynika, że grupa przestępcza prowadziła swoją działalność od stycznia 2006 roku. W tym czasie stałym i zaufanym klientom sprzedała 1290 gramów heroiny. Czarnorynkowa wartość narkotyku łącznie z zabezpieczonymi 150 gramami przy zatrzymanych wynosi blisko 300 tysięcy złotych.

Kobieta i kierowca grupy byli w przeszłości karani za przestępstwa narkotykowe. Pozostali dwaj mężczyźni odpowiadali za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz odpowiedzą w warunkach recydywy tj. powrotu do przestępstwa podobnego. Grozi im do 15 lat więzienia.

Sprawa jest rozwojowa i przewidywane są zatrzymania kolejnych osób.

 

Powrót na górę strony