Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zagroził wybuchem gazu

Data publikacji 19.01.2009

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o spowodowanie zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób. Sprawca w swoim mieszkaniu odkręcił gaz i zagroził spowodowaniem eksplozji. Z budynku ewakuowano osiem osób, na szczęście nikomu nic się nie stało. Mężczyźnie grozi kara nawet 10 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 46-letniego mężczyznę podejrzanego o spowodowanie zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób lub mienia o wielkich rozmiarach. Kilka minut po północy mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy Policji i poinformował, że spali budynek, w którym mieszka. W trakcie rozmowy oficer dyżurny ustalił, że mężczyzna w swoim mieszkaniu w centrum miasta, odkręcił gaz i zagroził spowodowaniem eksplozji.

Dyżurny na miejsce natychmiast wysłał patrol Policji oraz powiadomił o zdarzeniu pogotowie ratunkowe, straż pożarną oraz pogotowie gazowe.

Policjanci, którzy przyjechali pod wskazany adres na klatce wyczuli wyraźną woń gazu. Z budynku natychmiast ewakuowali ośmiu mieszkańców. Pracownicy pogotowia gazowego zakręcili główny zawór gazu, a strażacy przystąpili do jego neutralizacji. W związku z tym, że drzwi do mieszkania sprawcy były zamknięte, strażacy wybili okno.

Gdy funkcjonariusze weszli do mieszkania na podłodze leżał nieprzytomny mężczyzna, który trzymał w ręku zapalniczkę. Po obezwładnieniu został przewieziony do szpitala, a następnie po udzieleniu mu pomocy medycznej trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i dalszych czynności.

Za spowodowanie zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób lub mienia o wielkich rozmiarach 46-latkowi grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policja wystąpiła z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.
 

Powrót na górę strony