Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za wyłudzenie kredytu

Data publikacji 19.01.2009

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 20-letniego Maciej J., który chciał wyłudzić 20 tys. złotych kredytu w jednym z warszawskich banków. Mężczyzna przedłożył sfałszowane zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach. Wpadł, gdy przyszedł po odbiór gotówki. Funkcjonariusze sprawdzają, czy zatrzymany ubiegał się w innych bankach o podobne kredyty.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zapobiegli wyłudzeniu kredytu w jednej z placówek bankowych na warszawskim Śródmieściu. W zasadzkę zorganizowaną przez funkcjonariuszy nieuczciwy kredytobiorca wpadł, gdy przyszedł po odbiór gotówki. Okazał się nim 20-letni Maciej J. Mężczyzna został zatrzymany.

Jak ustalili policjanci Maciej J. chcąc wyłudzić 20 tys. złotych posłużył się sfałszowanym zaświadczeniem o zarobkach i zatrudnieniu. Dokument został zweryfikowany przez pracowników banku. 20-latek najprawdopodobniej usłyszy zarzut oszustwa kredytowego, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze sprawdzają, czy zatrzymany mężczyzna ubiegał się w innych bankach o podobne kredyty.
 

Powrót na górę strony