Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uczniowie ujęli nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 19.01.2009

Policjanci z Ząbkowic Śląskich podziękowali uczniom gimnazjum za to, że podczas XVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy widząc nietrzeźwego mężczyznę za kierownicą samochodu nie dopuścili go do dalszej jazdy i powiadomili o wszystkim Policję.

W trakcie Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trzech młodych chłopców kwestowało na stacji paliw przy drodze krajowej K-8 w Ząbkowicach Śląskich. Jeden z mężczyzn tankujących na stacji wzbudził podejrzenia wolontariuszy swoim zachowaniem. Chłopcy poinformowali najbliższy patrol Policji, że ów mężczyzna pił piwo, po czym wsiadł do samochodu. Policjanci natychmiast zatrzymali 54-letniego mieszkańca gminy Bardo.

Po przebadaniu okazało się, że zatrzymany miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Postawa młodych ludzi zasługuje na szczególne uznanie i dlatego zostali oni zaproszeni wraz z dyrektorem Gimnazjum nr 1 do komendy powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich. Komendant podziękował gimnazjalistom oraz dyrektorowi ich szkoły za wzorową postawę.
 

Powrót na górę strony