Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

14 zatrzymanych za udział w pobiciu

Data publikacji 19.01.2009

Policjanci z Krakowa zatrzymali 14 osób, które w ubiegłym tygodniu napadły na wracających z treningu piłkarzy z Igołomii. Na szczęście obrażenia poszkodowanych nie były groźne. 11 pełnoletnim przedstawiono zarzut pobicia, jednemu pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia, a sprawa dwóch nieletnich będzie toczyła się w odrębnym trybie. Wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów.

15 stycznia 2009 roku około godziny 22:00 doszło do napadu kilkunastu młodych osób na wracających z treningu piłkarskiego mieszkańców Igołomii. Piłkarze swój trening mieli na hali sportowej w Wawrzeńczycach. Napastnicy z Wawrzeńczyc wcześniej zaplanowali swoją napaść. Podzielili się na grupy i wyznaczyli sobie role, do "akcji" zwoływali się sms-ami. Kiedy zawodnicy wraz z trenerem opuszczali halę sportową, oczekujący na nich napastnicy ruszyli do ataku. Zadawali ciosy rękoma, szarpali, a jeden z nich używał pałki teleskopowej. Po kilkuminutowym ataku sprawcy napadu uciekli. Piłkarze doznali potłuczeń, a ich trenerowi rozcięto głowę. Jak się okazało obrażenia na szczęście nie były groźne.

Zawiadomieni o pobiciu policjanci już następnego dnia zatrzymali 14 chłopców w wieku od 16 do 19 lat. 11 pełnoletnim przedstawiono zarzut pobicia, jednemu pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia, a sprawa dwóch nieletnich będzie toczyła się w odrębnym trybie.

Wszyscy zatrzymani przyznali się do stawianego zarzutów i złożyli wnioski o dobrowolnym poddaniu się karze. Jeden z podejrzanych znajduje się pod policyjnym dozorem.
W trakcie przesłuchań zatrzymani nie potrafili podać logicznego powodu swojej agresji. Z ich wypowiedzi wynika, że wpływ na to, co się zdarzyło miały obraźliwe publikacje w Internecie ale też zadawnione nieporozumienia pomiędzy niektórymi młodymi mieszkańcami Wawrzeńczyc i Igołomii.
 

Powrót na górę strony