Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani w trzy godziny po napadzie

Data publikacji 20.01.2009

Od 2 do 12 lat więzienia grozi sprawcom rozboju na ekspedientce sklepu spożywczo-przemysłowego w jednej z miejscowości w gminie Gniewkowo.

Policjanci z komisariatu w Gniewkowie zatrzymali czterech mężczyzn i 15-latka podejrzewanych o rozbój. Do przestępstwa doszło w poniedziałek (19 stycznia) po godzinie 14-tej w jednej z gminnych miejscowości. Tam sprawcy w pończochach na głowie wtargnęli do sklepu spożywczo-przemysłowego i po obezwładnieniu ekspedientki ukradli szufladę z utargiem, karty telefoniczne, stojak z gumami do żucia oraz terminal do regulowania należności kartami płatniczymi o łącznej wartości ponad półtora tysiąca złotych i uciekli.

W trzy godziny po napadzie policjanci zatrzymali czterech z pięciu mężczyzn podejrzewanych o to przestępstwo i zamieszanego w nie 15-latka. Wszyscy są mieszkańcami Gniewkowa i mają od 18 do 34 lat. W chwili zatrzymania mieli jeszcze przy sobie część skradzionych przedmiotów. Policjanci odzyskali też porzucony przez nich terminal. Po przesłuchaniu nieletniego z komisariatu odebrała matka. Jego sprawą zajmie się sędzia sądu rodzinnego. Dorośli trafili do policyjnego aresztu. Prowadzący sprawę policjanci będą wnioskować do prokuratury o przekazanie sprawy do sądu i zastosowanie wobec nich aresztu tymczasowego. Poszukiwania piątego sprawcy trwają.

Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Powrót na górę strony