Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 50 torebek z narkotykami trzymał w bieliźnie

Data publikacji 20.01.2009

Trzy osoby, w tym nieletnią Ewelinę M., przy której znaleziono poszukiwany telefon zatrzymali policjanci z Łomianek. 24-letni Paweł S. wraz z dwójką pasażerów jechał polonezem nie mając uprawnień do kierowania, ani ważnej polisy OC. Policjantom podał fałszywe dane. W trakcie przeszukania samochodu, funkcjonariusze znaleźli białą substancję oraz wagę elektroniczną. Mężczyzna miał przy sobie jeszcze ponad 50 torebek zielonego suszu roślinnego oraz dowód rejestracyjny innego auta.

Policjanci z Łomianek zwrócili uwagę na jadącego ulicą Rolniczą poloneza. W aucie podróżowało trzy osoby. Postanowili zatrzymać ich do kontroli. Jak się okazało 24-letni kierowca nie miał przy sobie żadnych dokumentów, a jego zachowanie zaniepokoiło policjantów. Postanowili sprawdzić go narkotesterem. Okazało się, że Paweł S. prowadził samochód będąc pod wpływem narkotyków.

Podczas przeszukania samochodu funkcjonariusze znaleźli torebkę foliową z białym proszkiem i wagę elektroniczną. Mężczyzna oraz dwójka jego pasażerów 23-letni Cezary R. i 16-letnia Ewelina M. zostali zatrzymani, a pojazd zabezpieczony na parkingu depozytowym. Policjanci, gdy przeszukali Pawła S. znaleźli u niego w bieliźnie pudełko, w którym było ponad 50 torebek z suszem roślinnym, kilkadziesiąt pustych torebek i dowód rejestracyjny innego samochodu. Policjanci znaleźli również przy mężczyźnie jego dowód osobisty. Nie widział jednak nic złego w tym, że wcześniej podał policjantom fałszywe dane. Jak oświadczył zrobił to, bo tak mu się podobało. Ponadto nieletnia Ewelina M. posiadała telefon komórkowy pochodzący z kradzieży, poszukiwany przez policjantów z Bielan.

Dziś Paweł S. i Cezary R. zostaną doprowadzeni do prokuratury rejonowej, gdzie usłyszą zarzuty udzielania środków odurzających osobie małoletniej, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony