Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy napadów na kobiety w Gnieźnie

Data publikacji 20.01.2009

Żmudna, ale efektywna praca gnieźnieńskich kryminalnych doprowadziła do zatrzymania czterech mężczyzn w wieku od 20 do 43 lat, którzy napadali na kobiety. Sąd w Gnieźnie aresztował na 3 miesiące trzech zatrzymanych mężczyzn, a wobec czwartego zastosował dozór policyjny. Przestępcom grozi do 12 lat więzienia.

W ostatnim czasie na terenie Gniezna dochodziło do napadów. Ofiarami bandytów były przede wszystkim kobiety wracające z pracy, zakupów czy od znajomych. Tak było do czwartku 15 stycznia. Wtedy właśnie na ul. Jolenty 20-latek ukradł wracającej z pracy do domu 34-letniej pielęgniarce torebkę. Zaraz po opróżnieniu z zawartości schował ją w pobliskich krzakach. Zadowolony z siebie złodziej poszedł do swoich trzech wspólników, by pochwalić się zdobytym łupem. Wśród zrabowanych przedmiotów znajdowała się karta bankomatowa, nie było jednak do niej PIN-u. Mężczyźni mieli nadzieję, że znajdą go w torebce. Ponieważ chcieli jak najszybciej wypłacić z bankomatu pieniądze, prawie natychmiast wrócili do miejsca, gdzie ich kompan pozostawił torebkę . Tam czekali już na nich policjanci . Cała szajka została zatrzymana.

Wśród nich znaleźli się typowani przez mundurowych dwaj mieszkańcy Gniezna w wieku 38 i 43 lat oraz dwaj mieszkańcy gminy Łubowo w wieku 20 i 34 lat. Na chwilę obecną grupie udowodniono 3 napady oraz dwa włamania. Policjanci w wynajmowanym przez przestępców mieszkaniu znaleźli i zabezpieczyli sprzęt wartości kilku tysięcy złotych, w tym: kilka telefonów komórkowych, aparat cyfrowy , sprzęt wędkarki wraz z kołowrotkami i osprzętem, elektronarzędzia oraz wysokiej klasy komplety kluczy do samochodów.

Jak wykazało prowadzone w tej sprawie śledztwo grupa działała już od kilku miesięcy. W centrum miasta mężczyźni wynajmowali mieszkanie, nie pracowali, a utrzymywali się z popełnianych przestępstw. Zrabowane czy skradzione przedmioty sprzedawali po zaniżonych cenach.

Wszyscy byli wcześniej notowani za rozboje i włamania. Trzej z zatrzymanej grupy, z wyjątkiem najmłodszego, za swoje czyny „siedziało” w więzieniu. Sąd w Gnieźnie aresztował na trzy miesiące trzech sprawców napadów, natomiast wobec czwartego z nich, 43-latka, zastosował dozór policji.
 

Powrót na górę strony