Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci znaleźli nie tylko narkotyki

Data publikacji 20.01.2009

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi 39-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Policjanci w jego mieszkaniu ujawnili nie tylko środki odurzające, ale także kilkaset różnego rodzaju dokumentów in blanco, kilkadziesiąt kart pamięci do aparatów fotograficznych oraz kilkadziesiąt kart startowych i doładowujących do telefonów komórkowych.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji Wrocław Ołbin zatrzymali, w związku z podejrzeniem posiadania narkotyków, 39-letniego mieszkańca Wrocławia. W trakcie przeszukania mieszkania policjanci ujawnili i zabezpieczyli u niego blisko 100 porcji marihuany oraz kilkadziesiąt pustych woreczków foliowych świadczących o przestępczym procederze rozprowadzania środków odurzających. Dalsze przeszukanie jednego z pomieszczeń doprowadziło do ujawnienia prawdziwego biura. Tam funkcjonariusze znaleźli kilkaset różnego rodzajów dokumentów in blanco świadectw, dyplomów i zaświadczeń ukończenia różnego rodzaju szkół i kursów doskonalenia zawodowego (np. świadectwa szkolne, dojrzałości, papiery mistrzowskie), zaświadczenia o zatrudnieniu, akty stanu cywilnego: urodzenia, małżeństwa, zgonu oraz zaświadczenia o prowadzonej działalności gospodarczej. Policjanci sprawdzają, czy mężczyzna nie zajmował się przygotowaniem dokumentów do transakcji kredytowych.
Ponadto w mieszkaniu policjanci znaleźli kilkadziesiąt kart doładowujących i startowych do telefonów komórkowych różnych sieci, kilkadziesiąt kart pamięci do aparatów fotograficznych. Wszystkie zabezpieczone przez policjantów przedmioty zostaną przekazane biegłym, którzy ocenią ich legalność. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.58 MB)

Powrót na górę strony