Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości

Data publikacji 20.01.2009

37-letni mieszkaniec Kielc przed wymiarem sprawiedliwości ukrywała się blisko 5 lat. Poszukiwany był na podstawie kilku listów gończych i nakazów zatrzymania wydanych przez kieleckie sądy i prokuratury. Natomiast 35-letni mężczyzna ukrywał się blisko 2 lata przez lubuskimi sądami i prokuraturą. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i odpowiedzą za popełnione przestępstwa.

W jednej z restauracji w centrum Kielc  miasta policjanci namierzyli 37-letniego mieszkańca Kielc, który był związany z licznymi kradzieżami i włamaniami . Mężczyzna nie spodziewał się, że od przynajmniej godziny jest obserwowany przez kieleckich funkcjonariuszy. Po niespełna dwóch godzinach od jego zatrzymania „zakwaterowany” został w kieleckim areszcie śledczym, gdzie może spędzić kilka lat.

Z ustaleń kieleckich śledczych wynika, że ukrywający się od 5 lat mężczyzna ma na swoim koncie udział w przestępstwach związanych z kradzieżami i włamaniami do samochodów. Jego drugą „specjalnością” były wymuszenia okupów od właścicieli skradzionych samochodów . We wrześniu 2004 roku pomagał w ukryciu skradzionego przez jego znajomych samochodu dostawczego, w którego wnętrzu znajdował się sprzęt telekomunikacyjny wart około 160 tysięcy złotych.

Policjanci sprawdzają czy zatrzymany przez nich mężczyzna oprócz znanych im spraw, nie ma na koncie innych przestępstw odnotowanych na terenie całego kraju, związanych z włamaniami i kradzieżami samochodów.

Policjanci z Świebodzina ustalili miejsce, w którym przebywał ukrywający się prawie od prawie dwóch lat mężczyzna. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce zauważyli w mieszkaniu włączone światło i słychać było odgłos włączonego telewizora. Policjanci zapukali do drzwi. W mieszkaniu zrobiło się nagle cicho, a po chwili pogasły wszystkie światła. Nikt też nie otworzył drzwi.

Kiedy nikt nie reagował na wezwania policjantów, drzwi wyważono. Policjanci w mieszkaniu zastali matkę poszukiwanego, która zapewniała, że syna nie ma w domu. Przeszukując mieszkanie policjanci znaleźli poszukiwanego ukrytego w piwnicy.

35 - letni mężczyzna poszukiwany był za uchylanie się od płacenia alimentów, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, przywłaszczenie rzeczy i kradzieże. Został zatrzymany, a następnie przewieziony do aresztu, gdzie odbędzie karę za przestępstwa, które popełnił w ostatnich latach.


 

Powrót na górę strony