Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyjaśniają okoliczności śmierci bezdomnego

Data publikacji 20.01.2009

Dzisiejsza sekcja zwłok wyjaśni, co było przyczyną śmierci mężczyzny, którego nadpalone zwłoki znaleźli strażacy podczas gaszenia altanki. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wcześniej pili z nim alkohol, po czym dotkliwie go pobili. Od wyników ekspertyz biegłych zależą dalsze czynności i los zatrzymanych.

Wczoraj około godziny 2:00 w nocy strażacy zostali wezwani do pożaru altanki położonej w kompleksie leśnym. Skierowano tam również patrol Policji. Po ukończeniu akcji gaśniczej funkcjonariusze Straży Pożarnej natknęli się na nadpalone zwłoki mężczyzny. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Na polecenie prokuratora ciało zostało przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej. Biegły lekarz ujawnił na ciele denata liczne obrażenia, która mogą świadczyć o tym, że do jego śmierci przyczyniły się osoby trzecie.

Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny. Był nim 49-letni bezdomny, który od kilku lat zamieszkiwał w tym miejscu. Jeszcze dzisiaj zostanie przeprowadzona sekcja zwłok Biegły lekarz z zakresu medycyny sądowej określi przyczynę śmierci mężczyzny. Natomiast biegły z zakresu pożarnictwa wyjaśni, co było przyczyną pożaru.

Policjanci pracujący nad tą sprawą ustalili, że w tym samym czasie do komisariatu na zgłosił się 19-letni mieszkaniec Gdyni, który był zainteresowany pożarem. Twierdził, że widział strażaków jadących do pożaru w rejon działek. Chciał się także dowiedzieć czy coś się stało jego znajomemu, który właśnie tam mieszka.

Funkcjonariusze ustalili, że 19-latek wspólnie ze swoim 35-letnim kolegą odwiedzili zamieszkującego w altance 49-latka. Podczas spożywania alkoholu pomiędzy biesiadnikami doszło do awantury. Wtedy też obydwaj dotkliwie pobili mieszkańca altanki. Policjanci zatrzymali mężczyzn. Od wyników sekcji zwłok i opinii biegłego z zakresu pożarnictwa będzie zależało dalsze postępowanie z zatrzymanymi.
 

Powrót na górę strony