Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ciechanowscy dilerzy pod lupą kryminalnych

Data publikacji 20.01.2009

Policjanci z Ciechanowa współpracując z prokuraturą zatrzymali kolejnych 9 osób podejrzewanych o handel znacznymi ilościami narkotyków. Zatrzymano głównego dilera lokalnego producenta marihuany, który wprowadził na rynek blisko 3 kilogramy tego narkotyku. W tej sprawie zarzuty posiadania i handlu narkotykami usłyszało już ponad 80 osób i nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

Zatrzymane w ostatnich dwóch dniach osoby to mężczyźni w wieku od 19 do 28 lat, mieszkańcy powiatu ciechanowskiego. Wśród nich jest dwóch dziewiętnastolatków, głównych dostawców środków odurzających. Jeden z nich na strychu swojego domu hodował konopie indyjskie. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy mężczyzna ten wprowadził na rynek blisko 3 kilogramy wyhodowanego przez siebie narkotyku. Drugi z mężczyzn natomiast zaopatrywał w narkotyki drobnych dilerów z gminy Glinojeck. Środki odurzające dostarczane były do dyskotek, pubów i klubów w okolicach Ciechanowa. Wobec 4 zatrzymanych sąd zastosował dozory policyjne.

Zatrzymania Policji to kontynuacja zeszłorocznych działań, prowadzących do rozbicia grupy przestępczej, której zarzuca się wprowadzanie do obrotu dużej ilości narkotyków. W tej sprawie zarzuty posiadania i handlu narkotykami postawiono już ponad 80 osobom. Sprawa ta ma charakter rozwojowy i niewykluczone są dalsze zatrzymania.
 

Powrót na górę strony