Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni zatrzymani w sprawie handlu bronią

Data publikacji 20.01.2009

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali w Poznaniu kolejne trzy osoby do sprawy handlu bronią. Łącznie zarzuty nielegalnego posiadania i sprzedaży broni usłyszało siedem osób. Tym razem podejrzani zostali zaskoczeni w swoich mieszkaniach w Obornikach i Jastrowiu pod Piłą. Zabezpieczono kilka elementów broni oraz przedmioty świadczące o handlu militariami. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

Wczoraj w ręce policjantów CBŚ wpadły kolejne osoby „zamieszane” w handel bronią. W Obornikach i Jastrowiu pod Piłą zatrzymani zostali w swoich mieszkaniach Leszek K., Bogdan S. i Bogusław P. Policjanci w trakcie przeszukania znaleźli kilkanaście elementów broni. Zostały one zabezpieczone i przekazane do badań biegłym balistykom, którzy zbadają, z jakiej broni pochodzą i czy broń ta nie była wykorzystywana do popełnienia przestępstw.


Na początku września ubiegłego roku w przygotowaną zasadzkę wpadli dwaj przestępcy. Policjanci bezpośrednio po transakcji sprzedaży broni zatrzymali pod Poznaniem Sebastiana S. 35-letni Poznaniak przewoził kilka sztuk broni typu Mauser i Browning oraz amunicję, którą właśnie kupił. Jeszcze tego samego dnia w ręce funkcjonariuszy CBŚ wpadł sprzedawca broni – Grzegorz S., lat 64., który został zatrzymany w swoim mieszkaniu.  Policjanci znaleźli tam kilka sztuk broni i amunicję.


O sprawie handlu bronią realizowanej przez policjantów z CBŚ informowaliśmy również w połowie grudnia. Wtedy śledczy pracujący nad sprawą zatrzymali dwie osoby. Funkcjonariusze od dłuższego czasu interesowali się Stanisławem S. (lat 43) i Ryszardem C. (lat 48). W ich mieszkaniach zabezpieczono amunicję. Materiał dowodowy, którym dysponowali funkcjonariusze, pozwolił na aresztowanie wszystkich zatrzymanych do tej pory.


Łącznie do sprawy handlu bronią policjanci CBŚ zatrzymali siedem osób. Zabezpieczono pistolety typu Walter, sztucer, broń długą typu Mauser i Browning, a także kilkadziesiąt sztuk amunicji. Oficerowie CBŚ sprawdzą, czy broń ta nie trafiła do zorganizowanych grup przestępczych.

Za nielegalne posiadanie broni i handel nią grozi im nawet 10 lat więzienia. Funkcjonariusze CBŚ cały czas pracują nad tą sprawą i już wkrótce zapowiadają kolejne zatrzymania.
 

Powrót na górę strony