Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kurier przesyłek okazał się złodziejem

Data publikacji 21.01.2009

Na straty w wysokości ponad 6 tys. złotych naraził swojego pracodawcę i klientów nieuczciwy 22-latek. Karol M., zatrudniony w firmie kurierskiej, zamiast dostarczać przesyłki, kradł ich zawartość. Wpadł w zasadzkę zorganizowaną przez kryminalnych z Ochoty, gdy pakował do swojego auta skradziony sprzęt AGD. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kryminalnych z Ochoty dotarły sygnały, że w jednej z firm kurierskich giną przesyłki. Policjanci od razu zajęli się tą sprawą. Już po wstępnej analizie materiałów okazało się, że złodziejem najprawdopodobniej jest jeden z pracowników firmy. Policjanci postanowili mu się bliżej przyjrzeć. Gdy mieli już pewność, że 22-latek okrada firmę, zorganizowali zasadzkę. Niczego nie podejrzewający Karol P. został zatrzymany w chwili, gdy zrabowany wcześniej sprzęt AGD pakował do samochodu z mieszkania wynajmowanego na warszawskich Włochach. Był kompletnie zaskoczony.

Mężczyzna przyznał się do winy. Policjantom udało się odzyskać skradzione rzeczy. Karol M. naraził swoja firmę na straty ponad 6 tys. złotych. Dochodzeniowcy z Włoch przedstawili mu zarzut kradzieży. Dziś policjanci wystąpili z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec 22-latka tymczasowego aresztowania.
 

Powrót na górę strony