Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowana przed zgwałceniem

Data publikacji 21.01.2009

22-letni mężczyzna, który w ubiegłym tygodniu zgwałcił młodą kobietę, został zatrzymany przez policjantów z Ostrowa. Funkcjonariusze zjawili się w odpowiednim momencie, ponieważ podczas zatrzymania wybawili z opresji kolejną jego ofiarę. Sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące, a grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Na obrzeżach Ostrowa Wielkopolskiego zgwałcona został młoda kobieta. Napastnik wywiózł ją z miasta niebieskim "maluchem", zgwałcił, pozostawił w lesie i odjechał. Charakterystyczny samochód stał się od tej pory najbardziej poszukiwanym autem przez ostrowskich policjantów.

Funkcjonariusze w dzień i w nocy sprawdzali parkingi w rejonach ostrowskich dyskotek. Jak się okazało był to dobry trop. W niedzielę, policjanci patrolujący miasto, na uliczce dojazdowej do jednej z dyskotek zauważyli poszukiwany pojazd. Zatrzymali go do kontroli drogowej. W „maluchu” za kierownicą siedział młody mężczyzna i młoda kobieta. Jak dowiedzieli się policjanci kobieta skorzystała z możliwości podwiezienia do domu. Kierowca jednak pojechał w innym kierunku, nie pozwalając dziewczynie wyjść z samochodu. Wybawieniem dla niej było pojawienie się na ich drodze policjantów, którzy wcześniej zauważyli poszukiwany samochód.

Mężczyzna, mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego trafił do policyjnego aresztu. Okoliczności zdarzeń oraz zebrane przez policjantów dowody pozwoliły na przedstawienie 22-latkowi zarzutu zgwałcenia kobiety oraz pozbawienia wolności młodej kobiety, którą w czasie zatrzymania wiózł samochodem.

Za przestępstwa te 22-latkowi grozi do 12 lat więzienia. Sąd aresztował go na 3 miesiące.


 

Powrót na górę strony