Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za próbę wyłudzenia kredytów i pożyczek

Data publikacji 21.01.2009

Policjanci z sekcji dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją oraz sekcji kryminalnej słupskiej komendy zatrzymali 7 osób podejrzanych o liczne wyłudzenia kredytów i pożyczek na sumę ponad 350 tys. zł. Zatrzymani, w wieku 24 - 32 lata działali na terenie Słupska od czerwca ubiegłego roku. Jeszcze dzisiaj zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Słupscy policjanci rozbili grupę zajmującą się wyłudzeniami pożyczek gotówkowych i kredytów. Posługiwali się fałszywymi dokumentami o zatrudnieniu. Grupa działała na terenie Słupska od czerwca 2008 roku. Zatrzymani na bazie dwóch legalnie działających firm ze Słupska i m. Włynkowo k/Słupska w zaświadczeniach o zatrudnieniu wpisywali nieprawdziwe dane. Tak podrobione dokumenty przedstawiali w bankach podczas podpisywania umów. Jak ustalili policjanci, grupa wyłudziła w ten sposób kilkanaście kredytów i pożyczek na ponad 350 tys. zł. oraz usiłowała wyłudzić kolejne 175 tys. zł.

Zatrzymani są w wieku od 24 do 32 lat, wszyscy pochodzą ze Słupska. Zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Policjanci w trakcie przeszukań zabezpieczyli liczne dokumenty dotyczące przestępczej działalności grupy, laptopa i dwa komputery. W jednym z mieszkań zabezpieczono telewizor plazmowy.

Jeszcze dzisiaj wszyscy zostaną przesłuchani i będą im przedstawione zarzuty. Policja będzie wnioskować o zastosowanie dozorów i aresztów dla zatrzymanych. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań. Śledczy pracujący nad tą sprawą uważają, że grupa może liczyć od kilkunastu do kilkudziesięciu osób.

Za te przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony