Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na sklep monopolowy

Data publikacji 21.01.2009

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o napad na sklep z alkoholami. Sprawcy skrępowali sprzedawczynię i skradli alkohol, papierosy oraz pieniądze. Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami Lublina w wieku od 21 do 23 lat. Za napad grozi im kara pozbawienia wolności do lat 12.

Do napadu doszło w niedzielę wieczorem na lubelskim Czechowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do sklepu z alkoholami weszło kilku mężczyzn. Jeden z nich poprosił o butelkę wody. Gdy sprzedawczyni odwróciła się, aby podać towar, ten złapał ją i zaciągnął na zaplecze. Zagroził jej spaleniem, jeśli zacznie wzywać pomoc. Sprawcy skrępowali i przywiązali kobietę do krzesła. Kilkanaście minut przebywali wewnątrz sklepu. Wykorzystując nieuwagę napastników sprzedawczyni włączyła alarm. Po kilku minutach na miejscu pojawili się pracownicy ochrony, którzy o całym zdarzeniu powiadomili policję. Poszkodowana została przewieziona do szpitala. Na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń i po badaniach została zwolniona do domu.

Sprawą zajęli się policjanci z Komendy Miejskiej Policji oraz V Komisariatu. Ustalili, że napastnicy skradli alkohol, papierosy i kasetkę z gotówką. Sprawcami byli młodzi ludzie ubrani na sportowo. Mogli poruszać się samochodami volkswagen i mazda. Informacja ta została przekazana wszystkim patrolom policyjnym. O północy na jednym z parkingów policjanci odnaleźli volkswagena, którym mogli poruszać się sprawcy. Wewnątrz samochodu znajdowało się kilka butelek alkoholu i papierosy, które pochodziły z napadu. Odnaleziono również mężczyznę, który kilkanaście minut wcześniej użytkował samochód. Okazał się nim 23-letni Kamil G. mieszkaniec Lublina. Kilka minut po północy policjanci z zatrzymali do kontroli drogowej mazdę. Za kierownicą siedział 22-letni Kamil Ch. Również mieszkaniec Lublina. Wewnątrz samochodu ujawniono kilka butelek różnych alkoholi oraz paczki papierosów. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

W poniedziałek i wtorek funkcjonariusze zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w napadzie: 21-letniego Łukasza Z. i jego rówieśnika Michała K.

Wszyscy czterej mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju. Dziś o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za napad grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.95 MB)

Powrót na górę strony