Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z nożem napadła na lekarkę

Data publikacji 21.01.2009

Do policyjnego aresztu trafiła 43-letnia kobieta, która zaatakowała lekarkę. Kobieta weszła do gabinetu, uderzyła lekarkę pięścią, wyjęła nóż i zażądała pieniędzy. Obezwładnił ją ojciec lekarki, który usłyszał wzywanie o pomoc. Za usiłowanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia zatrzymanej grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj tuż po 18:00 dyżurny komendy został zaalarmowany o napadzie. Policjanci ustalili, że do jednego z gabinetów lekarskich w Jaśle, weszła ostatnia pacjentka. Kobieta wręczyła lekarce szarą kopertę, w której przechowuje się zdjęcia rentgenowskie. Poprosiła, aby do niej zaglądnęła. W tym czasie wyjęła zza kurtki nóż i zaatakowała lekarkę uderzając ją pięścią. Doszło do szarpaniny, w czasie której napastniczka żądała pieniędzy. Na wołanie o pomoc zareagował mieszkający obok gabinetu ojciec lekarki. Mężczyzna obezwładnił pacjentkę.

Napadnięta lekarka ze złamanym żebrem trafiła do szpitala. Po udzieleniu pomocy została zwolniona do domu.

Policjanci przewieźli agresywną kobietę do komendy. Ustalili jej tożsamość. Okazała się nią 43-letnia mieszkanka powiatu dębickiego. Podejrzana została umieszczona w policyjnym areszcie. Wkrótce usłyszy zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi jej kara od 3 do 15 lat więzienia.
 

Powrót na górę strony