Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana grupa czerpiąca korzyści z nierządu

Data publikacji 21.01.2009

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zlikwidowali agencję towarzyską w Przemyślu, w której pracowały kobiety werbowane za wschodnią granicą. Jednocześnie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która czerpała korzyści z nierządu. Podejrzani usłyszeli zarzuty czerpania korzyści z nierządu i działania w zorganizowanej grupie przestępczej, a dwaj liderzy dodatkowo - kierowania gangiem. O losie podejrzanych zadecyduje dziś prokuratura i sąd.

Sprawą od kilku miesięcy zajmowała się specjalna grupa powołana przez komendanta głównego Policji i komendanta głównego Straży Granicznej. W jej toku rozpoznano działalność podejrzanych i zebrano dowody, które pozwoliły na zatrzymania. Przedwczoraj doszło do realizacji. Około godz. 20:00 policjanci i strażnicy weszli do motelu, pod którego szyldem funkcjonowała agencja lokalu. Zastali tam kobiety, które trudniły się nierządem, ich klientów i obsługę. W ciągu 20 minut grupy realizacyjne na terenie Przemyśla i Jarosławia zatrzymały wszystkich członków gangu.

Zatrzymani zostali czterej mężczyźni i jedna kobieta. Wśród nich są dwaj organizatorzy procederu, właściciel i najemca motelu. Mężczyźni to mieszkańcy województwa Podkarpackiego. Kobieta jest obywatelką Ukrainy. Z ustaleń wstępnych wynika, że podejrzana zajmowała się werbowaniem kobiet w swoim kraju do pracy w agencji. Kobiety, które zastano w motelu pochodzą zza wschodniej granicy. Ustalono, że miały one pozwolenie na pracę w Polsce w rolnictwie, jedna z nich studiuje w Polsce.

Podejrzani zostali wczoraj doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty czerpania korzyści z nierządu i działania w zorganizowanej grupie przestępczej, a dwaj liderzy ponadto kierowania gangiem. Dziś zostaną podjęte decyzje wobec tych osób, w sprawie środków zapobiegawczych.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Przemyślu. W realizacji brali udział policjanci z Centralnego Biura Śledczego oraz funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu i Zarządu Zabezpieczeń Działań KGSG.
 

Powrót na górę strony