Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni odpowiedzą za włamania

Data publikacji 21.01.2009

Gdańscy policjanci zatrzymali grupę nieletnich, którzy od początku stycznia br. dokonali kilku włamań do pomieszczeń. Wybili również szyby w jednej z altanek oraz zniszczyli ule stojące na terenie jednego z ogródków działkowych. Funkcjonariusze ustali też paserów, w mieszkaniach których znaleziono wszystkie łupy. Teraz odzyskane mienie trafi do rąk właścicieli.

Kryminalni z gdańskiej komendy zatrzymali grupę czterech nieletnich, którzy włamywali się do różnych pomieszczeń. Kradli z nich wartościowe przedmioty, a następnie sprzedawali. Policjanci ustalili, że od początku stycznia br. trzech 16-latków i jeden 15-latek dokonało przynajmniej trzech włamań do piwnicy, garażu i altany. Ukradli oni przedmioty o wartości 7,5 tys. zł. Był to komplet czterech kół, laptop, aparat cyfrowy oraz spawarka.

Okazało się też, że grupa nieletnich włamywaczy ma na swoim koncie wybicie szyb w altance oraz zniszczenie uli na terenie jednego z ogródków działkowych.

Funkcjonariusze dotarli także do trzech paserów, którzy kupili kradzione przedmioty od nieletnich. Są to trzej mieszkańcy Gdańska, w wieku od 20 do 30 lat. Podczas przeszukania ich mieszkań, policjanci znaleźli wszystkie rzeczy pochodzące z włamań. Teraz wrócą one do rąk właścicieli.

Zatrzymani nieletni odpowiadali wcześniej przed sądem za rozboje. O ich dalszym losie zadecyduje sędzia zajmujący się sprawami nieletnich. Za paserstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

 

Powrót na górę strony