Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pechowe włamanie po szczęśliwe losy

Data publikacji 21.01.2009

Do policyjnego aresztu trafiło dwóch 18-latków, którzy włamali się do kolektury totalizatora sportowego w Kętrzynie. Łupem włamywaczy padł lottomat, losy loterii pieniężnej oraz 40 złotych. Jak sami wyjaśnili, liczyli na wysoką wygraną. Teraz grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Około godziny 6:20 oficer dyżurny kętrzyńskiej Policji otrzymał informację, że przy ulicy Kopernika doszło do włamania do kolektury totalizatora sportowego. Na miejsce zdarzenia pojechali policjanci. Okazało się, że nieznani sprawcy do środka totalizatora dostali się wybijając szybę w oknie. Z wnętrza kolektury zginął lottomat, losy loterii pieniężnej oraz 40 złotych. Pokrzywdzony wycenił straty na kwotę blisko 14.000 złotych. Poszukiwania sprawców włamania nie trwały długo. Już kilka godzin później kętrzyńscy kryminalni zatrzymali 18-letniego Dawida M. oraz jego rówieśnika Karola G. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Zatrzymani nie kwestionowali swojej winy. Dawid M. i Karol G. podczas przesłuchania wyjaśnili okoliczności popełnienia przestępstwa.

Przyznali, że po wypiciu 0,7 litra wódki, chodząc po ulicach Kętrzyna, postanowili włamać się do kolektury totalizatora sportowego. Młodzi mężczyźni urządzenie lottomatu ukryli w krzakach na terenie miasta Kętrzyna, natomiast, kradnąc losy loterii pieniężnej, liczyli na wysoką wygraną.

Funkcjonariusze odzyskali skradzione rzeczy. 18-latkowie są znani kętrzyńskim policjantom. W przeszłości byli karani za kradzieże z włamaniem oraz inne przestępstwa. Teraz grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony