Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe stanowisko dowodzenia

Data publikacji 21.01.2009

Przed komendą stołeczną Policji odbyło się uroczyste przekazanie nowoczesnego, ruchomego stanowiska dowodzenia - mercedesa wyposażonego w najnowsze środki techniki wizualnej i łączności. Jest to jedyny taki pojazd w polskiej Policji, który będzie wykorzystywany do zabezpieczenia imprez masowych w Warszawie.

Warty 360 tys. złotych mercedes trafił do komendy rejonowej Policji na Śródmieściu. Jego zakup jest wynikiem współpracy pomiędzy komendą stołeczną Policji a policją z państw, w których wcześniej były organizowane Mistrzostwa Europy Piłki Nożnej. Pojazd ten został wyposażony w najnowocześniejsze środki łączności oraz techniki wizualnej umożliwiającej podejmowanie wszystkich decyzji z każdego miejsca na terenie miasta. To pierwszy taki samochód w polskiej Policji. Został on zakupiony dzięki doskonałej współpracy stołecznej policji z władzami m. st. Warszawy, które współfinansowały projekt.

Na uroczystość przed Pałacem Mostowskich przybyła prezydent m. st. Warszawy Pani Hanna Gronkiewicz - Waltz, dyrektor biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego urzędu miasta Pani Ewa Gawor oraz licznie zaproszeni goście.

Gości powitał komendant stołecznej Policji inspektor Adam Mularz. W swoim wystąpieniu podkreślił, że jest to największy i najważniejszy dar, jaki Policja otrzymała od warszawskiego samorządu. Dzięki ruchomemu stanowisku dowodzenia akcją będzie można kierować na miejscu zdarzenia. Komendant podkreślił, że udzielona Policji pomoc jest pomocą dla całego społeczeństwa.

Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz - Waltz zaznaczyła, że dziś Warszawa jest jednym z najbezpieczniejszych miast w Polsce i Europie. Podziękowała stołecznym policjantom za ofiarną służbę dla stolicy. "Dlatego - jak dodała - chcemy wyposażać tę formację jak najlepiej, zapewniając jej najnowocześniejszy sprzęt".

Nowy samochód poświęcił kapelan KSP ks. Józef Jachimczak.
 

Powrót na górę strony