Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Auto skradzione w Hiszpanii, odnalezione w Polsce

Data publikacji 22.01.2009

Policjanci z Pruszkowa odnaleźli skradzionego w Hiszpanii mercedesa wartego około 150 tys.To już drugie auto w ciągu ostatnich dni odzyskane przez stołecznych funkcjonariuszy dzięki Systemowi Informacyjnemu Schengen. Wcześniej na Ochocie odnaleziono bmw skradzione w Niemczech. Tym razem zatrzymano także 28-letniego Bora K., obywatela Turcji.

Dane zawarte w SIS, z których korzystają policjanci państw układu Schengen pozwalają na zatrzymanie przestępców i odzyskanie skradzionych samochodów niezależnie od miejsca. Szybki przepływ informacji ułatwia sprawne działanie służb policyjnych. W ten właśnie sposób policjanci z Pruszkowa trafili na ślad mercedesa skradzionego w lutym ubiegłego roku w Hiszpanii.

Z informacji zdobytych przez funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna ukrywający auto może przebywać w mieszkaniu w Warszawie. Na miejscu zastali 28-letniego Bora K. z Turcji. Wskazał on miejsce ukrycia mercedesa. Auto warte około 150 tys. złotych zostało zabezpieczone na parkingu depozytowym. Mężczyzna natomiast trafił do policyjnego aresztu. Po przesłuchaniu prowadzący postępowanie zdecydują, czy mężczyzna odpowie za paserstwo, czy kradzież samochodu.
 

Powrót na górę strony