Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pani prezes działała na szkodę spółki

Data publikacji 22.01.2009

Zarządzana przez nią spółka straciła ponad 2,5 mln złotych. 50-letnia Hanna P., prezes spółki budowlanej, zawierała umowy na doradztwo inwestycyjne z niewiarygodnymi firmami. Za nierzetelną usługę realizowała faktury. Kondycja finansowa firmy z każdym dniem się pogarszała. Zakończyło się właśnie śledztwo w tej sprawie prowadzone przez policjantów z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KSP pod nadzorem prokuratury.

Pani prezes usłyszała trzy zarzuty narażenia na szkodę spółki budowlanej. Grozi jej za to do 10 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody.

Śledztwo prowadzili policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KSP pod nadzorem praskiej prokuratury okręgowej. Dzięki współpracy z pracownikami Urzędu Kontroli Skarbowej ustalono, że w wyniku decyzji podejmowanych przez zarząd spółki, firma straciła ponad 2,5 mln złotych.

W toku postępowania zebrano materiał dowodowy liczący kilkadziesiąt tomów. Z tych danych wynika, że pani prezes, mimo ciążącego na niej ustawowego obowiązku zajmowania się sprawami firmy, nadużywała udzielanych jej uprawnień, nie dopełniała obowiązków, przez co wyrządziła znaczną szkodę majątkową. Zawierała umowy z niewiarygodnymi firmami. Następnie podejmowała decyzje o realizacji faktur za nierzetelnie wykonane usługi. Wszystko wskazuje na to, że jej działania w dużej mierze przyczyniły się do złej kondycji finansowej spółki.
 

Powrót na górę strony