Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł narzędzia pracy

Data publikacji 22.01.2009

Policjanci kryminalni z Wilanowa zatrzymali 19- latka, który okradał swojego pracodawcę z narzędzi. Chłopak został zatrzymany na gorącym uczynku. Próbował tłumaczyć, że elektryczny strug do drewna kupił w supermarkecie, potem, że pożyczył go od szefa. Pracodawca nie potwierdził tej wersji. Złodziej przestał kłamać, gdy w jego domu funkcjonariusze znaleźli kolejne skradzione elektronarzędzia.

O tym, że 19-latek najprawdopodobniej okrada swojego pracodawcę, policjanci wiedzieli kilka dni wcześniej. Aby potwierdzić swoje przypuszczenia, obserwowali chłopaka. Ten, nie spodziewając się niczego, po zakończonej pracy poszedł na przystanek. Chciał pojechać do domu, ale resztę dnia i nocy spędził w zupełnie innym miejscu niż planował. Kiedy wysiadł na przystanku, policjanci już na niego czekali. Udowodnili mu przynajmniej dwie kradzieże.

Rafał K. był wyraźnie zaskoczony kontrolą, twierdził, że strug elektryczny, który miał przy sobie, kupił w markecie budowlanym. Nie miał jednak żadnego paragonu ani dowodu zakupu potwierdzającego jego wersję. Później mówił, iż pożyczył ją od szefa, szef jednak był innego zdania - dodał przy tym, że od jakiegoś czasu z miejsca pracy giną różne narzędzia i przedmioty.

Jedno z nich zatrzymany niósł przy sobie. Drugie, kątową szlifierkę, policjanci znaleźli w jego domu. Rafał K. usłyszał już zarzuty kradzieży. Za to grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony