Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacz schował się na sklepowej półce

Data publikacji 22.01.2009

Policjanci z Lubska zatrzymali trzech włamywaczy, którzy weszli do sklepu monopolowego. Jeden ze sprawców próbował uniknąć zatrzymania, ukrywając się na sklepowej półce.

Mundurowi, patrolując nocą ulice Lubska, zauważyli mężczyznę z turystyczną torbą, chodzącego przed zamkniętym o tej porze sklepem. Po sprawdzeniu okazało się, że jest on jednym ze sprawców włamania.
Mężczyźni dostali się do środka, wybijając szybę w drzwiach. Ze sklepu zabrali alkohol, soki i pieniądze. Sprawcy włamania zostali zaskoczeni przez policję. W trakcie interwencji jeden z mężczyzn, próbując uniknąć zatrzymania, położył się na sklepowej półce. 31-letni Norbert T. starał się przekonać funkcjonariuszy, iż jest niewinny. Twierdził, że kiedy przechodził obok sklepu dwóch nieznanych mu mężczyzn wrzuciło go do środka przez okienko.

Policjanci nie dali wiary wyjaśnieniom mężczyzny. Zarówno on, jak i stojący na zewnątrz 25-letni Damian G. zostali zatrzymani. W trakcie dalszych czynności ustalono również dane trzeciego z włamywaczy. Krzysztofa T. (lat 30) zatrzymano, kiedy pił skradziony wcześniej alkohol. Policja odzyskała skradziony ze sklepu towar, a sprawcy trzeźwieli wczoraj w żarskim areszcie.

Mężczyźni byli już w przeszłości karani za podobne czyny. Grozi im do 10 lat więzienia.
 

Powrót na górę strony