Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobicia przechodniów

Data publikacji 22.01.2009

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 4 mężczyznom podejrzanym o pobicie kilku osób. Jak ustalili policjanci, sprawcy, wracając do domu, bili napotkane osoby. Wszyscy w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi.

Dyżurny Policji, poinformowany o awanturze w lokalu znajdującym się na legnickim rynku, wysłał na interwencję patrol. Policjanci ustalili, że czterej mężczyźni  wszczęli awanturę w lokalu, a następnie oddalili się w kierunku ulicy Złotoryjskiej.

W tym samym czasie policjanci otrzymali informację o kolejnym pobiciu osoby. Kilka ulic dalej grupa mężczyzn zaatakowała przechodnia idącego ze znajomymi. Jeden z napastników podbiegł do niego i uderzył w twarz, a gdy mężczyzna upadł, pozostali zaczęli go kopać. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, która przewiozła pobitego do legnickiego szpitala.

Parę minut później funkcjonariusze odebrali kolejne zgłoszenie. Grupa napastników pobiła kolejnego mężczyznę.

Funkcjonariusze, sprawdzając przyległe ulice, na jednej z nich zauważyli grupę osób odpowiadających rysopisom sprawców. Jak się okazało, sprawcy tych wszystkich zdarzeń to czterej legniczanie w wieku od 21 do 39 lat. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Zostali przewiezieni na izbę wytrzeźwień.

Policja wyjaśnia wszystkie okoliczności tych zdarzeń. Za pobicie grozi im kara pozbawienia wolności do 3 lat.
 

Powrót na górę strony