Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skazany za rozbój ukrywał się przez cztery lata

Data publikacji 22.01.2009

Przez prawie cztery lata ukrywał się przed Policją 26-letni mieszkaniec Domaradza, skazany za usiłowanie rozboju. Mężczyzna, chcąc uniknąć pobytu w więzieniu wyjechał do Holandii. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Rzeszowie zaskoczyli go w rodzinnym domu.

Przedwczoraj policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Rzeszowie, wyspecjalizowani w poszukiwaniach zapukali do drzwi domu w Domaradzu (pow. brzozowski). Mieli informację, że ukrywa się tam mężczyzna, który od czterech lat był poszukiwany przez Policję w kraju i za granicą. Zaskoczony wizytą funkcjonariuszy, nie stawiał oporu. Został zatrzymany. Jego spakowany bagaż świadczył o tym, że miał zamiar wyjechać. Teraz najbliższe dwa lata spędzi w więzieniu.

Poszukiwany mężczyzna, w grudniu 2004 r. na zapleczu kiosku w Brzozowie napadł na ekspedientkę. Dusił ją, domagając się pieniędzy. Kobieta zdołała się wyrwać. Kilka miesięcy później napastnik został skazany na dwa lata pozbawienia wolności. Chcąc uniknąć kary, wyjechał - początkowo ukrywał się na terenie kraju, a potem w Holandii. Tam spędził kilka ostatnich lat.

W 2005 r. Sąd Okręgowy w Krośnie wydał za nim list gończy, a dwa lata później Europejski Nakaz Aresztowania. Policjanci już jakiś czas temu wpadli na jego ślad. Współpraca z miejscową Policją pozwoliła go zatrzymać, gdy tylko pojawił się w rodzinnej miejscowości.

 

Powrót na górę strony