Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłowanie zabójstwa podczas libacji alkoholowej

Data publikacji 22.01.2009

Sąd Rejonowy w Olsztynie zastosował tymczasowy areszt wobec 33-letniego Mariusza Ś. Mężczyzna jest podejrzany o to, że podczas libacji alkoholowej ugodził swojego współtowarzysza nożem. Pokrzywdzony 39-latek trafił do szpitala. Olsztyńscy funkcjonariusze tuż po zdarzeniu zatrzymali sprawcę. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło w nocy. W jednym z olsztyńskich mieszkań, podczas libacji alkoholowej, doszło do sprzeczki pomiędzy dwoma mężczyznami. W pewnym momencie podczas wymiany zdań 33-letni Mariusz Ś. złapał nóż i ugodził nim swojego kolegę w skroń. Następnie 33-latek podając nieprawdziwe dane, wezwał pogotowie. Na miejsce przyjechał lekarz, który udzielił pomocy rannemu mężczyźnie.

Olsztyńscy funkcjonariusze tuż po zdarzeniu zatrzymali 33-latka, zabezpieczając narzędzie zbrodni. Mężczyzna w trakcie zatrzymania był pijany. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu prokurator Mariuszowi Ś. przedstawił zarzut usiłowania zabójstwa. Teraz mężczyźnie grozi kara dożywotniego więzienia.

Powrót na górę strony