Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli ponad 100 tysięcy paczek nielegalnych papierosów

Data publikacji 22.01.2009

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali dwóch mężczyzn posiadających wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Policjanci zabezpieczyli w samochodzie i w magazynie ponad 100 tys. paczek papierosów o wartości około 350 tys. złotych. Mężczyźni nie wyjaśnili powodów, dla których posiadali takie ilości nielegalnych papierosów. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności

Policjanci Centralnego Biura Śledczego od pewnego czasu podejrzewali, że w powiecie sztumskim, w jednym z magazynów mogą być przechowywane papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Funkcjonariusze obserwowali budynek i osoby, które do niego wchodziły. Gdy mieli już pewność, że w pomieszczeniu znajduje się kontrabanda, a obserwowane osoby zajmują się jej przewożeniem przystąpili do realizacji.

W nocy z poniedziałku na wtorek policjanci zatrzymali na terenie powiatu ostródzkiego 36-letniego Zygmunta M., a na terenie powiatu sztumskiego 64-letniego Andrzeja S. Zabezpieczyli samochód, którym mężczyźni pod przykrywką wełny mineralnej przewozili nielegalne wyroby tytoniowe. Weszli także do magazynu. Łącznie zabezpieczyli ponad 100 tysięcy paczek papierosów.

Zatrzymani mężczyźni narazili Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 1 miliona złotych. Zygmunt M. oraz Andrzej S. trafili do policyjnego aresztu. Nie tłumaczyli powodów, dla których posiadali takie ilości kontrabandy. Obaj odpowiedzą za posiadanie i przewożenie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony