Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa włamywaczy

Data publikacji 22.01.2009

Dolnośląscy policjanci rozbili grupę, która włamywała się do domów w budowie. Sprawcy działali na terenie kliku gmin województwa, kradli m.in. elektronarzędzia, elementy miedziane, parapety, agregaty prądotwórcze. Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie 6 osób. Udowodnili im 14 włamań. Dwóch z zatrzymanych już zostało tymczasowo aresztowanych.

Policjanci z komisariatu w Obornikach Śląskich wyjaśniając okoliczności włamań do obiektów w budowie, na podstawie szczegółowej analizy zgromadzonych materiałów rozpracowali grupę przestępczą, działającą na terenie kilku gmin powiatu trzebnickiego i wołowskiego. Wspierani przez funkcjonariuszy z Brzegu Dolnego zatrzymali do chwili obecnej w tej sprawie 6 mężczyzn w wieku 20 - 28 lat.

Jak ustalili policjanci, sprawcy działali na terenie kilku gmin (Oborniki Śląskie, Brzeg Dolny, Wołów i Prusice). Od początku bieżącego roku, co najmniej 14-krotnie włamali się do domów w budowie, skąd kradli m.in. elektronarzędzia, elementy miedziane, parapety, agregaty prądotwórcze oraz inne wartościowe przedmioty. Straty powstałe wyniku przestępczej działalności szacuje się na kwotę nie mniejszą niż kilka tysięcy złotych. Funkcjonariusze już odzyskali część skradzionego mienia.

Za włamania i kradzieże grozi im teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony