Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Amator muzyki...

Data publikacji 22.01.2009

Kieleccy policjanci zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który prowadząc działalność gospodarczą przywłaszczał sobie pieniądze i instrumenty muzyczne o łącznej wartości ponad 90 tysięcy złotych. Wobec nieuczciwego mężczyzny prokurator zastosował dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

 Funkcjonariusze Komendy Miejskiej, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, przerwali nieuczciwą działalność 38-letniego mieszkańca Skarżyska Kamiennej, zajmującego się naprawą i renowacją instrumentów muzycznych. Konserwator przywłaszczył sobie dziesięć fortepianów, sześć pianin oraz prawie 20 tysięcy złotych. Poszkodowanymi są mieszkańcy różnych miejscowości na terenie całej Polski oraz jeden obcokrajowiec.

Policjanci ustalili, że po naprawie nie oddawał instrumentów ich właścicielom, pobierając akonto pieniądze za ich naprawę. Policjanci starają się dotrzeć do wszystkich poszkodowanych oraz do miejsc gdzie znajdują się instrumenty.

Po wyjaśnieniu wszystkich okoliczności, nieuczciwy konserwator trafi przed sąd. Za przywłaszczenie cudzego mienia grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony